Сходи в будинку: чому сходовий проріз часто диктує форму конструкції?

Створення сходового отвору – важливий етап побудови. Адже від того, наскільки правильно виконано проєктування і всі види робіт, залежить зручність використання другого поверху і дизайн сходів в будинку.

Правильне облаштування отвору також убезпечить від ризику деформації та обвалення стелі.

Важливі моменти

При проєктуванні прорізу важливо запланувати майданчик внизу. Його розміри можуть бути індивідуальними, але в процесі варто враховувати наявність дверей і їх кількість. Це потрібно для того, щоб всі двері могли вільно відкриватися, при цьому не заважаючи спускатися / підійматися по сходах, без зіткнень.

Розрахувати сходи на другий поверх краще на етапі проєктування будинку. Але якщо це не було зроблено, тоді необхідно уважно вивчити планування, і визначити максимально можливі розміри отвору і вільного простору на першому поверсі.

Для класичних сходів отвір роблять прямокутний, а для гвинтових – круглий. При цьому враховується середній зріст людини.

Орієнтуватися варто таким чином: на якій би ступені не стояв чоловік, він не повинен упиратися головою в стелю.

Важливо також звернути увагу на зміцнення отвору, щоб уникнути обвалення перекриттів верхнього ярусу. Якщо буде відбуватися часткове видалення балок, після їх потрібно буде з’єднати з рештою балочної конструкції.

Різновиди сходових прорізів

Від того, яка форма сходового отвору обладнана або запланована, залежить і тип конструкції. Вхід на другий ярус може бути:

Круглий. Акуратний, невеликий і стильний. До нього в пару ідеально підходять гвинтові сходи.
Напівкруглий. Ще один варіант для гвинтових сходів. Прекрасно виглядає зі спіральними конструкціями.
Прямокутний. Такий сходовий проріз на другий поверх – найпростіший для створення та обробки. Довжина такого отвору розраховується, виходячи з бажаної конструкції та ширини сходового маршу.
Нестандартний. У більшості випадків це – бажання господарів створити щось незвичайне або можливість дизайнера втілити свій оригінальний проєкт сходів.

Важливі параметри, які варто врахувати

Визначивши розміри отвору, важливо додати до кожної сторони по 5 см запасу, щоб в процесі обробки не виникло проблем накладки.

Розміри сходів в приватному будинку, як і розміри отвору, можуть варіюватися в залежності від самого типу конструкції, а також місця, куди виходять сходи. Якщо це – мансарда, або вихід буде організований в одну кімнату, тоді ширини отвору в 60-70 см буде достатньо. Таким чином можна буде трохи заощадити простір.

Вихід в хол вимагає більш широкого отвору, що не менше 80 см.

Крім цього, важливо врахувати ще кілька важливих параметрів:

Розташування отвору. Оптимальний варіант – паралельно опорним балкам.
Довжина отвору. Для зручності та функціональності відстань між стельовою балкою перекриття і сходинками має бути не менше 2 м.
Для облаштування отвору в бетонних перекриттях потрібні опорні балки. Це можуть бути ті шнури або косоури. Для гвинтових конструкцій – опорні стовпи.

Іноді, з метою економії, може проводитися безбалковий монтаж. Тоді отвір оформляють металевими куточками, які розташовуються максимально близько до плит перекриття.

Розрахунок сходів на другий поверх – процес, що вимагає особливої уваги та деталізації. Довіряйте його професіоналам, щоб повною мірою бути впевненими в безпеці та очікуваної функціональності конструкції, що будується.

Оздоблення отвору

Тут все залежить від ваших уподобань. Любителям мінімалізму підійде скромна шпаклівка і фарбування, а тим, хто бажає зробити контури отвору більш оригінальними, можна запропонувати звернути увагу на накладні панелі, які можуть мати різний дизайн.

Розрахунок сходів на другий поверх – процес, що вимагає особливої уваги та деталізації. Довіряйте його професіоналам, щоб повною мірою бути впевненими в безпеці та функціональності конструкції, що будується.

Інші статті

  • Бетон використовують не тільки для зведення будинків і споруд. Він також застосовується для оформлення стін і підлоги у квартирах та інших житлових приміщеннях. Таке дизайнерське рішення називається індустріальним або горищним. Воно з’явилося у США в ХХ столітті. Вартість житла піднімалася дуже швидко, і люди облаштовували під помешкання горищні приміщення покинутих будинків. У 90-ті роки заселяти […]

    Детальніше
  • Залізобетонні конструкції здатні витримувати величезні навантаження, але і вони потребують додаткового захисту від зовнішніх чинників. Головний ворог споруд – волога, яку поглинають відкриті мікропори поверхні. Просочення для бетону створює бар’єр, що перешкоджає проникненню води до внутрішніх шарів. Як працюють захисні складові? Більшість засобів для просочення бетону випускають в рідкій формі. Після нанесення на поверхню розчин […]

    Детальніше
  • Позолочене покриття, що доступне за ціною, отримують без участі дорогоцінного металу, використовуючи більш дешевий нітрид титану. Декоративно-захисний шар застосовується в обробці сходових маршів, опор та інших елементів інтер’єру. Розроблено кілька технологій «золочення», завдяки яким можна не лише покращити зовнішній вигляд поверхні, а й підвищити стійкість до вологи та інших факторів. Якісне нітрид титанове покриття достовірно […]

    Детальніше

Зв'язатись
з нами Для зв'язку з нами та уточнення
деталей, заповніть форму.



    Вітаємо на головній сторінці компанії "СПС-БУД", вашого надійного партнера у сфері виготовлення і монтажу сходів. Ми спеціалізуємося на бетонних і металевих сходах, пропонуючи також послуги з оздоблення, виготовлення огороджень та професійного проектування. Завдяки багаторічному досвіду, ми забезпечуємо високу якість робіт, індивідуальний підхід до кожного проекту та врахування всіх ваших побажань. Наша місія - створювати безпечні, функціональні та естетично привабливі сходові рішення для вашого дому або офісу. Звертайтеся до нас, щоб перетворити ваш простір з "СПС-БУД".