10 березня 2020 відбувся перший з запланованих заходів.
Проект “Портал” є унікальною можливістю практикуючим фахівцям у галузі дизайну та архітектури для розширення меж творчості та горизонтів мислення. “Портал” покликаний створити поштовх для професіоналів, які прагнуть відкрити нові способи пошуку власного стилю, та в результаті – розробляти рішення і продукти, які привертають увагу до себе, здатні вигідно виділятись поміж рядових гравців ринку послуг будівельних компаній.
У заході проекту “Портал” взяли участь близько 50 фахівців з архітектурних та дизайнерських кіл, які отримали можливість обговорення актуальних питань, тенденцій, впливів, обміну досвідом та побудови нових професійних стосунків.
Основними подіями заходу стали виступи успішних спікерів, які в контексті повсякденної практики застосовують свої знання і навички.
Одним із спікерів став відомий скульптор Володимир Орестович Цісарик. На рахунку майстра створення десятків творів монументальної скульптури, пам’ятників, бюстів, пам’ятних знаків, і значний досвід виставкових заходів. Без сумніву, кожному жителю України та гостям нашої країни відомі багато робот скульптора. Одна з його робіт окремим рядком вписана в історію, і вже протягом років є об’єктом тяжіння для всіх туристів міста Львів – це пам’ятник австрійському письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху на вул. Сербської, перед входом в популярне та епатажне «Мазох-кафе».
Свій виступ Володимир Орестович побудував навколо міркувань про монументальну скульптуру. Автор поділився інформацією про походження даного жанру скульптурної творчості, і про нематеріальної цінності об’єктів Арту в умовах урбаністичного простору. Скульптор поділився нюансами процесу створення пам’ятників, а в якості ілюстрації виступу використовував свої ключові роботи, виготовлені спеціально для міських просторів.
Іншим спікером вечора став європейський архітектор Мікеліс Путрамс – один із засновників ризького архітектурного бюро MADE Аrhitekti. Мікеліс поділився досвідом роботи над унікальним для Латвії проектом музично-художньої школи. Для створення проекту були використані прийоми колірного зонування, а для оформлення екстер’єру була використана еко-стилістика. В процесі реалізації завдання були враховані особливості системи клімат-контролю, які важливі для зберігання музичних інструментів та інших речей. Результатом роботи архітектора стало визнання об’єкта найкращим проектом Латвії та номінація Мікеліс Путрамса на престижну архітектурну премію МісВан Дер Рое. Мікеліс, також, поділився своїм досвідом роботи над іншими проектами його студії.
До заходу були залучені експерт дизайну Анжеліка Гарусова і директор ТОВ «СПС-БУД» Сергій Сірук. Приємну атмосферу задавали ритми запального діджей-сету, а поповнити запас енергії допомагали страви вишуканого фуршету. Захід був проведений в приміщенні Шоу-Рума “СПС-БУД”, за адресою м.Київ, БЦ Прага, вул. Володимира Сосюри, 6, оф. 310.