Залізобетонні конструкції здатні витримувати величезні навантаження, але і вони потребують додаткового захисту від зовнішніх чинників. Головний ворог споруд – волога, яку поглинають відкриті мікропори поверхні. Просочення для бетону створює бар’єр, що перешкоджає проникненню води до внутрішніх шарів.
Як працюють захисні складові?
Більшість засобів для просочення бетону випускають в рідкій формі. Після нанесення на поверхню розчин проникає в структуру, заповнюючи усі мікропори, порожнини і тріщини. Просочення діляться на два типи:
- Органічні: роблять на основі полімерних матеріалів, у тому числі поліуретану, акрилу, епоксидних смол. На відміну від звичайних грунтовок просочення для бетону глибокого проникнення працює не лише на поверхні, але і в товщі.
- Неорганічні: розчини на основі силікатів міняють структуру основи, не проникаючи до глибоких шарів. Після висихання збільшується міцність бетону, стійкість до вологи і агресивних середовищ. Обидва варіанти просочень роблять матеріал міцніше. Пилоутворення, викликане появою мікротріщин, знижується в рази.
Види просочень
Виробники пропонують універсальні і спеціальні склади, що покращують характеристики бетону.
- Забарвлюючі.
Звичайні фарби не годяться для бетонних конструкцій, оскільки з часом відшаровуються. Кольорові просочення глибокого проникнення за рахунок низької в’язкості проходять в тіло матеріалу, міцно зчіплюватися з основою. Після нанесення і висихання розчину необхідно додатково захистити поверхню грунтовкою.
- Знепилюючі.
Пиляння бетону пов’язано з появою мікротріщин на поверхні. Якщо не використати захист, матеріал продовжить руйнуватися з утворенням вибоїн і місць колій на навантажених ділянках. Просочення створюють посилений шар, що знижує утворення пилу.
- Водовідштовхувальні.
Універсальні просочення бетону від вологи закупорюють поверхню, проникаючи до внутрішніх шарів. Щільна водонепроникна плівка покращує структуру і створює додатковий захист:
- Бар’єр перешкоджає розростанню плісняви.
- Скріплює мікротріщини, уповільнюючи руйнування матеріалу.
- Зменшують шкоду від агресивних середовищ.
Двокомпонентне водовідштовхувальне просочення для бетону призначене для конструкцій, що постійно знаходяться в прямому контакті з водою. Складові використовують при будівництві басейнів і інших об’єктів, що вимагають посиленого захисту.
Суміші, вживані для посилення перекриттів і стін, захищають бетон тільки з боку нанесення. Якщо фундамент піддається дії грунтових вод ззовні, обробка зсередини не допоможе.
- Зміцнюючі.
Неорганічні склади використовують для споруд і частин конструкцій, що випробовують постійні навантаження. Просочення наносять на стіни, підлогу, стелю і залишають до висихання (близько 2 годин). Міцність зміненої структури як мінімум подвоюється.
Проникаюча здатність залежить від в’язкості сумішей. Для стін велику глибину проникнення не потрібно, але для підлоги, що знаходиться під підвищеним навантаженням, треба брати рідше просочення. Складові значно покращують властивості бетонних конструкцій, завдяки чому у матеріалу практично не залишається недоліків.
Пропонуємо перейти в каталог і подивитися, наскільки витонченими і красивими можуть бути монолітні споруди. Розробляємо і будуємо унікальні проекти сходів без обмеження в складності форм.