Завдяки міцності, довговічності та ефектному зовнішньому вигляду перила та поручні з нержавіючої сталі активно використовують у будівництві. Сталь з благородним блиском гармонує зі склом, відкритим бетоном, цегляною кладкою, штукатурками, натуральним та штучним каменем. Стійкий та інертний сплав використовують усередині приміщень та на відкритому повітрі. У порівнянні з іншими варіантами, цей матеріал практично не має недоліків.
Огородження з нержавіючої сталі: особливості та плюси виробів
Технічні характеристики металу поєднуються із ефектним видом.
- Залежно від способу обробки поверхня може бути із дзеркальним блиском або матовою.
- Сплави з високою корозійною стійкістю добре чинять опір ржавленню, а це десятиліття експлуатації. Головна проблема, характерна для виробів із заліза, криється не в самій сталі, а в зварних швах, тому вибираючи огорожі з нержавіючої сталі, необхідно звертати увагу на якість нероз’ємних з’єднань.
- Легований метал стійкий до температурних коливань та інших атмосферних факторів. Сплави, які стосуються нержавійок, витримують дію хімічно агресивних середовищ. Це робить матеріал незамінним для оформлення споруд у мегаполісах та великих містах.
- Міцний метал складно подряпати і пошкодити. Огородження з нержавіючої сталі можна використовувати не тільки за прямим призначенням, але і як антивандальний захист.
- Вироби не потребують догляду, і це одна з важливих переваг матеріалу. На гладкій поверхні не затримується пил, завдяки чому перила та стійки зберігають вигляд незалежно від погоди та сезону.
Виробництво огорож
Несучі та кріпильні елементи забезпечують необхідний рівень безпеки, у тому числі для місць з високою прохідністю. Пластичний метал піддається гарячому та холодному згинанні, зберігаючи властивості після обробки. Вироби виготовляють механізованим способом на верстатах-трубогибах:
- Апарати важеля використовують для м’яких сплавів, а також для виробництва елементів невеликого діаметру. Максимальний кут повороту, доступний для цього способу, дорівнює 180 градусів.
- Виготовлення перил з нержавіючої сталі може виконуватися на арбалетному обладнанні, якщо потрібно створити задану кривизну на рівній ділянці. Для цього дві точки заготівлі фіксуються нерухомо, а до зони між ними додається певне зусилля.
- Валкові апарати застосовують для холодної деформації м’яких та твердих сплавів. Допустимий розмір по довжині становить 5 метрів, при цьому роликовий верстат може вигинати виріб на 360 градусів.
Для тонкостінних зразків використовують дорнові трубогиби. Апарат деформує деталь не зовні, а зсередини.
Сфера застосування та особливості монтажу
Ефектні огорожі з нержавіючої сталі використовують як елементи оздоблення фасадів та вхідних груп. Конструкції встановлюють на багато маршових і гвинтових сходах, застосовують як бар’єри, опори та роздільники.
У преміальних виробах благородний вид металу підтримують за допомогою декоративної фурнітури та кріпильних елементів. Пластична сталь дозволяє виготовляти будь-які конфігурації, передбачені проектом.
Стандартні вироби збирають із окремих частин за місцем. У разі навмисного псування деталі конструкції легко замінити на нові, причому загальний вигляд споруди не постраждає.
Вибираючи огорожу сходів із нержавіючої сталі, ціна стає ще однією перевагою. Помірна вартість матеріалу робить технології доступними. Різноманітні способи згинання та обробки поверхні перетворюють стійкі до корозії сплави найбільш оптимальні варіанти для виготовлення огорож.